خدمات ما

هواگیری پمپ پکیج

وجود هوا در قلب تپنده پکیج می‌تواند عملکرد پمپ پکیج را مختل نماید. چون پمپ پکیج جریان آب را در مدار گرمایش پکیج به حرکت می‌اندازد. جمع شدن هوا در هوزینگ پمپ پکیج موجب می‌گردد پروانه پمپ آب پکیج با آب درگیر نشود و درنتیجه پمپ نمی‌تواند آب را پمپاژ نماید.

در این صورت، باید طریقه هواگیری پمپ پکیج را بدانید.

معمولاً بر روی محفظه هوزینگ پمپ پکیج یک پیچ به اسم پیچ هواگیری تعبیه‌شده است. که البته به اسم شیر هواگیری پمپ پکیج هم شناخته می‌شود.

در ادامه مراحل و طریقه هواگیری پمپ آب پکیج را توضیح می‌دهیم.

امضا

هواگیری پمپ پکیج، همانند نجات دستگاه پکیج از سکته قلبی هست که باید به‌طور اصولی و دقیق انجام گیرد تا هوا به‌طور کامل از هوزینگ پمپ پکیج خارج گردد.

جهت هواگیری پمپ آب پکیج لازم است که پمپ در حال کار کردن باشد. بدین منظور یکی از شیرهای آب گرم را باز بگذارید.

قدم دوم

محل قرارگیری پیچ هواگیری پمپ آب پکیج را پیدا کنید. می‌توانید از دفترچه راهنمای پکیج خود کمک بگیرید. چون‌که محل قرارگیری پیچ یا شیر هواگیری پمپ آب پکیج در مدل‌ها و برندهای مختلف پکیج ممکن است فرق کند.

قدم سوم

جهت احتیاط یک ظرف زیر پمپ پکیج قرار بدهید. و همچنین یک دستمال پارچه‌ای ضخیم بر روی پیچ هواگیری بگیرید.

قدم چهارم

با یک پیچ‌گوشتی پیچ هواگیری را کمی بازکنید. (در جهت عکس عقربه ساعت.)

سپس لحظاتی صبر نمایید تا هوای درون پمپ خارج گردد. زمانی که دیگر حباب هوا از محل هواگیری پمپ خارج نشد، نشانه خارج شدن کامل هوای درون پمپ هست. و می‌توانید پیچ هواگیری پمپ پکیج را سفت نمایید. (در جهت عقربه ساعت.)

احتیاط

دقت داشته باشید که هنگام هواگیری، پیچ هواگیری را به‌آرامی بازکنید. و حتماً دستمالی را اطراف آن قرار دهید تا مانع پاشیدن آب گردد. چون احتمال خروج آب داغ با جریان فشار زیاد وجود دارد.

هواگیری اتوماتیک

البته پکیج‌هایی که مجهز به شیر هواگیری اتوماتیک پمپ پکیج هستند، بطور خودکار هواگیری پمپ را انجام می‌دهند.

در صورتی که مجددا پمپ به هواگیری نیاز پیدا کرد، لازم است تنظیم پمپ پکیج توسط یک تعمیر کار پکیج انجام گیرد. تا با تعمیر پمپ پکیج مشکلات پمپ پکیج را برطرف نماید.

 

درصورتی که وقت و حوصله این کارها را ندارید، می‌توانید هواگیری پمپ پکیج دیواری خود را به سرویس‌کاران ماهان سرویس نیز بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با تعمیرکار پکیج